Recenze: Nobilis Tilia Čaj dětský pro klidný spánek

Dneska je ideální čas pro napsání recenze na tenhle Nobilis Tilia Čaj dětský pro klidný spánek. Je totiž přesně 21:02 a naše aktivní rok a půl stará čumina spí. Tak jaká je naše zkušenost?

Českou značku Nobilis Tilia jsem vám už trošku představila v recenzi na oblíbený hydrofilní olej. Jsem stále jejím velkým fanouškem v kosmetice, tak se pojďme mrknout i na čaj.

Téma dětský spánek se u nás doma s narozením dcery totiž řeší celkem hojně. Předpokládám že tuhle recenzi si otevírají maminky s dětmi, nebo ty nastávající. Takže k vám budu hned na začátku upřímná v tom, že vím jak náročné a vyčerpávající to uspávání někdy může být. Dovolím si tu proto ještě před samotnou recenzí malou vsuvku. Týká se doporučení a skvělých informací na toto téma, a to konkrétně stránky a knihy od velmi sympatické antropoložky a spánkové poradkyně Lenky Medvecové Tinkové.

 

 

Zkušenosti s dětským čajem pro klidný spánek

Naše dcera je velkým milovníkem především mateřského mléka a vody, za což jsem upřímně moc ráda a nevidím v tom sebemenší problém.

Nicméně když k nám zavítali chladnější dny a taky velký vývojový skok našeho dítěte, tak jsem si řekla, že bychom mohli zkusit i přidat čaj. Sama jsem totiž taky velkým milovníkem dobrých a kvalitních čajů. Dost mi chybělo si sem tam nějaký svůj oblíbený uvařit a hlavně v klidu vypít.

Zároveň jsem si říkala že by nebyl až tak špatný nápad přidat nějaký příjemný další a jiný rituál před samotným usínáním a tak se spustilo hledání těch správných čajů.

No a objevil se a je to přesně tenhle Nobilis Tilia Čaj dětský pro klidný spánek! V našem případě ten jediný, který měl dlouhodobě úspěch.

Večer si společně uvaříme konvičku a popíjíme společně. Nejdřív jsem si myslela, že si budu vařit nějaký svůj oblíbený, ale popravdě většinou si s chutí pochutnám i já na tomhle.

 

 

Složení čaje

Musím říct, že mě tenhle večerní rituál, při kterém nám byt voní, tím pro mě nejpříjemnějším složením bylinek, vážně baví.

Květ heřmánku a levandule, doplněné o nať z meduňky a dobromysli, lipový květ a plody anýzu, podporují klidný spánek a přispívají k relaxaci.

My jsme s tímto čajovým rituálem začali až po roce věku dítěte, nicméně tento čaj je vhodný již pro děti od šesti měsíců.

 

 

Příprava dětského čaje

Jednu rovnou polévkovou lžíci přelijete půl litrem vroucí vody, necháte v zakryté nádobě 15 až 20 minut odstát a scedíte

Pokud nechcete cedit, tak skvělým pomocníkem může být třeba použití papírového filtračního sáčku na sypané čaje.

Žádná věda, v našem případě uvaříme čaj, vykoupeme a těšíme se na popíjení. Podávat se může dětem 1–2krát denně, zejména tedy pak večer k navození příjemné nálady.

 

 

Další čaje Nobilis Tilia

Na denní popíjení máme brzy v plánu vyzkoušet i Nobilis Tilia Čaj dětský pro zdraví a sílu, tak vám dáme pak určitě zase vědět. 

Za nás tedy na závěr velký úspěch a jednoznačně spokojenost po všech stránkách. Všemi stránkami myslím především chuť, kvalitu a příznivou cenu.

Skvělou zkušnost mám i s  Nobilis Tilia Čaj pro těhotné ženy, který zahnal všechny nevolnosti během těhotenství a jeho chuť byla taky moc příjemná.

 

 

Závěrečné hodnocení recenze – Nobilis Tilia Čaj dětský pro klidný spánek

KVALITA
– Vynikající složení té nejvyšší kvality použitých surovin.

LOKÁLNOST
– Jeden z nejkvalitnějších českých výrobců přírodní kosmetiky.

CHUŤ
– Čaj chutná opravdu plně, neošizeně a překrásně voní.

BALENÍ
– U nás by se rozhodně opět neztratilo větší balení, momentálně k dostání pouze 50g.

 

 

 

 

 

 

 

 

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek