Recenze: Termohrnek Frank Green

Termohrnky a termosky jsou v dnešní době neodmyslitelným doplňkem každého z nás. I u nás doma frčí! Jaká je naše zkušenost? To vám poví dnešní recenze na termohrnek Frank Green.

Značka Frank Green

Pokud jde o ekologické zacházení s kelímky a obalovými materiály, tak je tato australská značka jedním z těch, kteří udělali na trhu pořádný průvan. Krásný design, funkční řešení a hlavně hodnoty, které denně pomáhají udržet naší planetu v lepší kondici.

A to není vše – určitě za zmínku stojí i další pozitivum a to, že podporuje i neziskovou organizaci EarthWatch, se kterou bojují za obnovu rovnováhy životního prostředí na zemi.

Zpracování a materiály

Termohrnek Frank Green je vyroben z recyklovatelných materiálů a provedení je opravdu špičkové. Kolik jste měli hrnků, které vás úplně tak nepodržely a museli jste kafe vylívat z batohu nebo kabelky? My takové zkušenosti bohužel máme. Ale ne s Frankem, to je totiž úplně jiná písnička.

Těsnění je naprosto super a vlastně si ani nepamatujeme, že by se nám něco podobného stalo. Zavřete, hodíte kamkoliv a víc se nestaráte. Nic neteče, nekape. Prostě to drží nejen tekutinu, ale i teplo / chlad. A o tom to celé je, to je prostě za nás základní funkce termohrnku a jakmile toto nějakej neumí, tak od něj dáváme ruce pryč. 

Může být sebevíc eko, krásnej, skladnej, ale pokud neumí udržet kafe aspon 2-3 hodiny krásně teplé a uteče z něj byť jen jedna jediná kapička, tak ho prostě nechceme.

Použití a mechanismus

No, prostě děláte kafe a jdete… To byla ta kratší verze, ještě sem hodíme tu delší 🙂

To nejlepší, co nás na termohrnku Frank Green čeká je promakaný systém otvírání hrnku. Jedno zmáčknutí a kouzlo je tu. Jenže za tím kouzlem stojí propracovaný mechanismus, kde ani po letech používání není cítit žádná změna.

Zmáčknete hlavní “tlačítko” a tím aktivujete pérko, které spolu s dalšími součástkami pomohou otevřít skulinku, kterou pijete. Stisknout stačí “tak akorát”, nemusíte nic zběsile mačkat a ani se nemusíte bát, že byste o to jen cvrnkli a kafe se vám vylije do klína.

Dokonce i dírka na pití je tak akorát. Ani velká, ani malá. Je kulatá, proud skrze ni prochází příjemný, žádné chrstnutí půllitru přímo do pusy.

Velikosti termohrnku

U nás se káva a čaj pije spíše po menších dávkách. Nějakých 200-300 mililitrů je pro nás ideál. Frank ale umí hned několik velikostí a to od 195 ml až do 740 ml v případě termolahví.

Někdo prostě miluje veeelký kafe nebo dlooouhej čaj a to pro Franka není žádný problém.

Typy a druhy termohrnků a termosek

Musíme řici, že nás překvapilo, jak rychle se nabídka rozšiřuje a mění, ale na druhou stranu jsme moc rádi, protože s každou další verzí přichází malé vylepšení. Kvalitnější materiály, nerezová část, velikosti, způsoby uzavírání, barvy. Prostě si můžete vytvořit takovou malou Frank Green rodinku a každý kousek bude tak trochu originál.

Nápoje vhodné do termohrnku

Dejte si tam vlastně úplně cokoliv co vám chutná, co máte rádi a co vám dokáže vykouzlit úsměv na tváři. My nejčastěji pijeme filtrovanou kávu, neprůstřelnou kávu, cold brew nebo čaj.

Závěrečné hodnocení – Termohrnek Frank Green

Odolnost
– můžete ho kamkoliv hodit, spolehnout se na něj, vlastně se ani moc neotluče, vypadá furt jako nový

Dobře drží teplotu
– ať do něj nalijete teplou nebo stedenou tekutinu, tak ji udrží na podobné hodnotě i několik hodin

Šetří planetu
– jedním takovým hrnkem ušetříte tisíce kelímků + víček a navíc se z něj prostě skvěle pije

Dobře vypadá
– je stylovej, líbí se nám a často se na něj lidé ptají, co že to máme za hrnek

Cena se může zdát vyšší
– někdo by mohl namítnout, že 500 Kč a více za termohrnek je hodně, ale musíte to brát trochu jako investici – udělá skvělou službu, vydrží roky, můžete ho tahat všude a nikdy nevyteče!

… a na závěr pár našich momentek, kde je krásně vidět, že Franka taháme úplně všude. V zimě, v létě, před Vivi i s ní 🖤

Pokud se vám líbila dnešní recenze na termohrnek Frank Green, tak si nenechte ujít další

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek