Recenze: Weleda Měsíčková kojenecká koupel

Pokud jsem v péči o miminko jako máma na sebe opravdu pyšná, tak že jsem se rozhodla nejen pro kontaktní rodičovství, ale právě také pro přirozenou a tělu netoxickou péči, se kterou mi opravdu hodně pomáhá značka Weleda. Dnes nás čeká recenze produktu Weleda Měsíčková kojenecká koupel.

O značce Weleda od té doby co se pohybuji v oblasti mateřství slyším čím dál tím víc. Často se mě navíc na moje vlastní zkušenosti a postřehy s ní dost okolních maminek ptá.

Věřím, že právě tento produkt si zaslouží pár mých slov i tady, tak jdem na to.

Dnes se jdeme společně mrknout na tuto koupelovou směs, která je mi hodně sympatická, protože neobsahuje žádné syntetické konzervanty, barviva, parfemaci a lze ji využívat od narození miminka.

Jestlipak ale víte, který krém je pro miminka nejlepší na světě?

Slyšeli jste o takzvaném mázku a o přirozené obranyschopnosti kůže čerstvě narozených miminek? Něco málo o něm si tu s dovolením odložím. 

Mázek, neboli nejlepší krém na světě, s nímž se novopečená miminka rodí. Bohužel i dnes se stále děje ten starý známý šok v podobě umytí miminka pod proudem tekoucí vody. A tím i zničení této vrstvičky dokonalého složení…

Né ke všem maminkám se donesl fakt, že tím té pokožce spíše můžeme ublížit. Narušit ji a velmi tak ovlivnit následující, někdy už tak perné dny. Já jsem v téhle oblasti měla naštěstí plno informací a i vzhledem ke svému zdravotnickému vzdělání jsem byla o složení novorozeneckého mázku informována.

Jen ve zkratce, pokud by toto četla budoucí maminka, tak opravdu doporučuji přečíst všechny benefity a složení mázku a uvážit jeho omytí po porodu. Neb tento mázek právě pomáhá adaptaci miminek na nové a pro ně velmi šokové prostředí, chrání ji před vysycháním a působí antimikrobiálně.

Obsahuje také feromony, jenž vedou k nastartování takzvaného mateřského citu a naladění se na miminko. Mohla bych tu o něm básnit mnohem déle, ale je pravda že dnes tu úplně tak kvůli němu nejsme. Ale něco málo k němu jsem si sem přeci jen pro svůj klid šoupla a nebojte, dostávám se k dnešnímu testovanému produktu od Weledy 🙂

Jelikož nejsem zastáncem každodenního přehnaného mytí malých miminek. Samozřejmě když nepočítám intimní partie, podpaží a obličej, tak je logické, že nebude mým zájmem někomu doporučovat pak jakoukoliv nejen chemickou, ale i dráždivou kosmetiku na ně. Protože i přírodní složky dokáží podráždit.

U nás proto i dodnes vede právě tato koupel z úžasného měsíčku, jež tělíčko jemně umyje a zklidní. Působí neutrálně a neagresivně. Koupel obsahuje sezamový a mandlový olej, který zaručí předcházení vysušení. Doporučuji po koupeli i tak následně aplikovat navíc měsíčkový olej, který též naleznete od značky Weleda.

Stále používáme tuto koupel vhodnou od narození, nicméně po spotřebování lahvičky máme v plánu vyzkoušet i jejich měsíčkovou koupel s bylinami, která je vhodná pro miminka od 6. měsíců a je obohacena o pár velmi zajímavých bylinek.

Za nás opravdu můžeme tedy na závěr jen s nejčistším svědomím a vědomím plně doporučit a dát všechny naše palce nahoru.

 

 

Závěrečné hodnocení – Weleda Měsíčková kojenecká koupel

Kvalita a 100% přírodní složení
– BIO kvalita surovin, přísná certifikace NaTrue.
Využití hned od narození
– možno aplikovat již od prvních dnů života miminka.
Maminkami nejdoporučovanější dětská kosmetika v ČR
– … to už taky něco znamená.
Stačí opravdu malá dávka
– jenom kápnete a je to – balení vydrží fakt dlouho.
Velikost balení
– sice vydrží dlouho, ale u nás by se neztratilo klidně i větší a výhodnější balení.

 

 

 

 

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek