Recenze: Ecoegg prací vajíčko

Dnes jsem si vybrala na zhodnocení vajíčko na praní anglické značky Ecoegg. Pokud vás toto záhadné vajíčko zajímá stejně tak, jako zaujalo mě, tak se pohodlně usaďte a jdem na to kouknout zblízka po mé vlastní zkušenosti.

Když se ke mě dostala informace, že existuje něco, co vypadá jako větší vajíčko, které je bez chemikálií a pere prádlo, neváhala jsem ani minutu a už jsem si googlila, co je vlastně tohle vájo zač.

Rozhodně se mi líbí, že vajíčko neobsahuje žádné přidané chemikálie, firma samozřejmě netestuje výrobky na zvířatech a zaručuje zdravotní nezávadnost. Objednala jsem si tedy svoje první prací vajíčko a šla s chutí do toho. A ono to co? No pojďme od začátku. 🙂

Vajíčko je samo o sobě plastové, což na mě osobně nedělá úplně tak dobrý dojem. Nicméně přimhouřeme společně oči a uvědomme si, že se používá opakovaně a často za vysokých teplot. Do vajíčka se nasypou malé kuličky, které po jejich spotřebování zkrátka zase jen dosypete.

Dospod se dle návodu nasype sáček s tmavými kuličkami a navrch 3 sáčky světlých, zaklapnete vájo a hop s ním na prádlo přímo do bubnu pračky. Jednodušší to už být nemůže. Navíc výrobce tvrdí, že nemusíte používat ani žádnou aviváž, což bych u určitých druhů tkanin přeci jen v nějakém tom malém množství přidala, ale to je už pak na vás.

A jak to zázračné Ecoegg prací vajíčko tedy funguje?

Jak už jsem psala, do vajíčka se nasypou 2 druhy minerálních kuliček a každá z nich má svou speciální funkci při praní. Jedny uvolňují nečistoty a druhé mění ph vody. Společně tak vytváří přírodní pěnu, která jemně, šetrně, a hlavně účinně odstraňuje špínu a nežádoucí nečistoty.

Jedny kuličky se nemění vůbec a ty druhé po 70 pracích cyklech. Z nich si můžete pak vybrat i vůni, konkrétně mnou vybranou svěží bavlny, dále pak jarních květů, či můžete volit variantu bez vůně.

Mnou vybraná vůně svěží bavlny je opravdu jemná a pokud si představuji voňavé prádlo, tak přesně pod touhle vůní.

Ale co je vážně to nejdůležitější je fakt, že prací vajíčko Ecoegg vážně funguje a plně nahrazuje prací prášky, gely a aviváže (té bych se například u ručníků, či povlečení osobně nebála). Za mě teda ale celkově velký objev, který si  zaslouží vyzdvihnout.

Celkové prací vajíčko je hypoalergení a vhodné i pro ekzematiky. Získalo ocenění Allergy Friendly Product, který je udělený známou a uznávanou organizací Allergy UK.

Na výběr máte několik balení. (70 praní, 210 praní a 720 praní)

  • Balení na 70 praní vám vydrží cca na 4 měsíce při používání v běžné domácnosti.
  • Balení na 210 praní vám vydrží cca 1 rok.
  • Balení na 720 praní by mělo vydržet přibližně 3 roky.

Pokud využíváte v domácnosti sušičku na prádlo, existuje speciální vajíčko Ecoegg pro cyklus sušení určené.

 

 

Závěrečné hodnocení – Ecoegg prací vajíčko

Udržitelnost a ekologie
– Po vypotřebování pracích dávek zakoupíte pouze náplň, samotné vajíčko vám zůstává.
Cena
– V porovnání s jinými pracími prostředky vyjde praní opravdu na skvělou cenu.
Použití
– Jednoduché. Snadné. Dát vajíčko do bubnu pračky na prádlo zvládne každý.
Na extra skrvny nebo nadstandardní znečištění někdy nestačí
– Ano, pokud je znečištění fakt extrémní, tak to může být nad síly vajíčka, ale na to většinou nemusí stačit ani běžné prášky a musí se stejně použít nějaký speciální odstraňovač skvrn.

 

 

 

 

 

 

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek